Çocuklara Sihirbazlık Atölyesi Çok Yakında!


Çocuk Atölyesi bu sefer de çocuklar için içinden sihir geçen bir atölye hazırladı. Öyle sihirli ki, çocukları gerçek anlamda başka bir yere ve zamana götürebiliyor. İllüzyon sanatçısı Fatih Ermiş ile Çocuk Atölyesi’nin büyülü mekanında gerçekleşecek Sihirbazlık Atölyesi’nde çocuklar; hayal ederek imkansız olanın nasıl gerçeğe dönüştüğüne şahit olacak.

Bu atölye ile çocuklar bir yandan oynarken, bir yandan da el becerileri ve hayal dünyaları gelişiyor, sanatsal kaygıları artıyor.

Program / 5 – 7 yaş

Sihirli Asa Yapımı

Kaybolan Kürdan

Sihirli Çekmece

Top Vazo Oyunu

Program / 8 – 12 yaş

Sihirli Asa Yapımı

Atlayan Lastik

Sihirli Kalem

Güçlü İskambil

Sihirbazlık Atölyesi Ücreti: 100 TL (malzemeler dahil)

Sihirbazlık Atölyesi Tarihleri/Saati:

13 Mart Pazar  12:00-14:00

Yaş Grubu: 5-12 yaş

Eğitmen: Oyuncu, İllüzyon Sanatçısı Fatih Ermiş

Katılımcı Sayısı: 3 – 15

Eğitmen Hakkında / Fatih Ermiş:

1987 yılında doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Ağaç İşleri Endüstrisi bölümünde tamamladıktan tiyatroya yöneldi. Buna paralel olarak çocukluğundan beri meraklı olduğu illüzyon sanatında da kendini göstermeyi amaç edindi. Kartal Belediye tiyatrosunda eğitimine başlayıp, mezuniyetinden sonra da orada profesyonel olarak çalışmaya başlayan Fatih Ermiş, bu süreç içerisinde illüzyon sanatında artık profesyonel gösteriler sergilemeye başladı. 2006 yılında katıldığı Balkan Şampiyonası’nda Komedi sihirbazlığı dalında üçüncülük elde etti. 2007 yılından bu yana Altınok Tiyatrosu çatısı altında TİM Maslak Show Center’da kapalı gişe oyunlarına devam etmektedir. Altınok Tiyatrosu bünyesinde tiyatronun yanı sıra kendi illüzyon gösterilerini de sergileyen Fatih Ermiş aynı zamanda tiyatronun sahne amirliğini yapmakta, hazırlanan projelere illüzyon danışmanlığı görevini sürdürüyor. Belgesel Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni olan Ermiş, Halen Kartal Belediye Tiyatrosu, Belgesel Tiyatro, Lila Düşler Tiyatrosu ve Altınok Tiyatrosu’nda çalışmakta, ortaöğretim kurumlarında drama öğretmenliği yapmakta ve burada yetiştirdiği öğrencilerle oyunlar sergilemektedir. Sanatçının ‘Fatih Ermiş ile Sihirbazlık Öğreniyorum’ adlı bir kitabı bulunmaktadır.

http://www.idefix.com/kitap/fatih-ermis-ile-sihirbazlik-ogreniyorum-fatih-ermis/tanim.asp?sid=X0BRSM7NBE0E3B10BRKE

 

ÇOCUK ATÖLYESİ HAKKINDA

Cihangir’de çocuklara özel tasarlanmış atölyesinde 2014 yılından beri 4-16 yaş grubundaki çocuklara resim, plastik sanatlar, tiyatro, dans, edebiyat gibi temel sanat dallarına ilişkin sanatçı eğitmenler önderliğinde yaratıcı atölye çalışmaları düzenlemektedir. Çocuk Atölyesi’nin temel amacı; çocuklara sanatın getirdiği duyarlılık ve kendini ifade etme özgürlüğü fırsatını sunmak, çocukların küçük yaşta sanat sevgisi kazanması ve sanatsever bireyler olmasına katkı sağlamaktır.

Comments are disabled.