_

Atölye Fabrikası’ndan Yetişkin Atölyeleri

Günlük hayatın temposundan uzaklaşmak, ebeveynlik ve merak ettiğiniz diğer konularda yeni şeyler öğrenmek, şirketiniz çalışanlarının motivasyonunu yükseltmek, çalışanlar arasındaki iletişimi ve çalışan bağlılığını artırmak için sizi Atölye Fabrikası markamız tarafından yürütülen yetişkin atölyelerine davet ediyoruz.

Çocuk Atölyesi’nin programından yola çıkarak şekillendirilen yetişkin atölyeleri, katılımcıların yaratıcı süreçleri deneyimleyerek kendi ifade dillerini farklı yöntemlerle keşfetmelerini amaçlıyor. Atölyelerimizi sizlerin ihtiyaçlarına göre şekillendirip, kendi deneyimimizi de katarak farklı, kurumunuza özel ve renkli hale getiriyoruz.

COVID-19 salgınının yayılma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında yetişkin atölyeleri, yüz yüze atölyeler yanında online (çevrimiçi) ortamda da gerçekleştiriliyor.

Yetişkin atölyelerimiz hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz? Kurumsal ve bireysel atölye talepleriniz için bize atolye@cocukatolyesi.net üzerinden ulaşabilirsiniz.

İşte yetişkin atölyelerimizden bazıları:

VÜCUT PERKÜSYONU VE RİTİM ATÖLYESİ

Perküsyon ve Ritim Sanatçısı tarafından yürütülen atölyede başlıca beden perküsyonu, ritim kompozisyon ve enstrüman bilgisi üzerine yoğunlaşılmaktadır. Bedenin, sesimizin ve etrafımızdaki cisimlerin enstrüman olarak kullanıldığı beden perküsyonu çalışması, dans ve ritmin bir araya getirildiği bir uğraştır.  Üretimin kolektif olarak gerçekleştiği bu atölyeyle katılımcılar hem takım ruhu ile keyifli işitsel yeteneklerini geliştirir, hem de karnaval havasında bir etkinlik geçirmektedirler.

GÖLGE KUKLA ATÖLYESİ

Deri ya da başka bir mat malzemeden yapılan iki boyutlu kuklaların dünyasını, yani gölge oyunu kuklalarını sever misiniz? Arkalarına sabitlenen çubuklarla, yarı geçirgen bir ekranın arkasında hareket ettirilirler. Karagöz ve Hacivat aklımıza ilk gelecek örneklerdir. Bu atölyede de bir anlatıdan yola çıkacağız. Geleneksel Türk Tiyatrosu bilgisinin yanında kahraman yaratma, tasvirini yapma ve oynatma deneyimini tadacağız.

ÇOCUĞUMA KİTABI NASIL SEVDİRİRİM?

Biz büyükler çocuklarımıza sürekli; “Kitap Oku” deriz. Peki, hangi kitabı önermeli, kitabı nereden nasıl seçmeli, çocuklarımıza kitap okumayı nasıl sevdirebiliriz? Ya da işe nereden başlamalıyız?

MUPPET KUKLA ATÖLYESİ

1955 yılında Jim Henson tarafından yaratılan kukla karakterleri muppet’ları bilmeyenimiz yoktur. Kukla sanatçısı ile muppet kukla tekniği kullanılarak tasarlanacak bu kuklalara bayılacaksınız. Bu bir tür performansa geçiş atölyesidir. Atölye sonunda muppet yapmayı öğrenmiş ve kendi kuklanızı tasarlamış olacaksınız.

ATIK KAĞIT ATÖLYESİ

Bu atölyenin malzemeleri tamamen doğal ve hepsi evde bulabileceğimiz nitelikte. Geri dönüşümü özendirmek, evdeki atık diye nitelendirdiğimiz malzemelerle papier mache’den (kâğıt hamuru) evde kullanmak üzere farklı eşyalar tasarlıyoruz. Eğlenceli, renkli, çevreci ve atıksız bir atölye çalışması. Böylece eski gazete kâğıtlarını, atık kâğıtları değerlendirmiş olacağız. Kâğıt hamuru tekniği, Antik Mısır’da hammadde olarak kâğıt yerine papirüs katılmak suretiyle, mumyaların yüzünü kaplayan maskelerin yapımında kullanılıyormuş. Bu eski tekniği biz kâğıtlarımızı değerlendirmek için kullanacağız.

DENİZ KARADENİZ İLE ÖPÜNCE GEÇMEYEN UFLAR
Bebek ve Çocuklarda İlkyardım

Öpünce Geçmeyen Uflar, ebeveynleri ilk yardım konusunda bilinçlendirmeyi ve doğru uygulamalar yapacak yetkinliğe kavuşturmayı hedefler. Bu çerçevede durumu hızlı analiz etme, çabuk karar verme ve isabetli uygulama konusunda katılımcıların olabildiğince pratik yaparak, bilgi ve deneyim kazanması sağlanır.

 

HALE ACUN AYDIN İLE MİNİMALİZM SEMİNERLERİ

turkisiminimalizm.com sitesinin kurucusu Hale Acun Aydın aynı isimli Instagram, YouTube ve Pinterest hesaplarında daha sade bir yaşam yolunda minimalizm ve sıfır atık konularında paylaşımlar yapıyor ve ulaştığı kişilerin hayatında bir değişim yapabilmeyi umuyor.

1983 İstanbul doğumlu olan Hale Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Bahçeşehir Üniversitesi MBA derecesinden sonra 10 yılı aşkın süre kurumsal firmalarda çeşitli pazarlama rollerinde yer aldı. Halen aile işine bu alanda destek olsa da artık temel amacı Minimalizm ve Sıfır Atık konularında farkındalık oluşturmak. Bu amaçla artık farklı platformlarda çeşitli söyleşiler ve atölyeler yapıyor ve okulları ziyaret ediyor. Sadeleşerek Özgürleşebileceğimize inanan ve dünyadaki plastik kullanımına karşı bizim birey olarak fark yaratabileceğimize inanan Hale aynı zamanda #kahvemtermosta isimli bir sosyal sorumluluk hareketi yürütüyor.