Uzaktan Erişimli Yazarlık Eğitimi

Uzaktan Erişimli Yazarlık Eğitimi


Uzaktan Erişimli Yazarlık Eğitimi

Yazar olmak isteyen çocuklar İstanbul ile sınırlanmasın diye Çocuk Atölyesi “Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık Eğitimi’ni her ilimize yaymak için Uzaktan Erişimli Yazarlık Eğitimi başlatıyor! Cihangir’deki renkli mekanında ve okullarda, sanat odaklı yaratıcı atölyeler düzenleyen Çocuk Atölyesi, geleceğin yazar adayları için bünyesindeki grup ve bireysel derslerin dışında İstanbul dışı için “Uzaktan Erişimli Yaratıcı Yazarlık Atölyesi Programı’nı başlatıyor. Program dahilinde İstanbul dışında yazmak isteyen çocuklara özel Skype programı ile eğitim verilecek.

Çocuklara Yaratıcı Yazarlık Atölyesi; 8-12 yaş grubundaki çocuklara yönelik bir karakter, bir macera, sıradışı ya da oldukça sıradan bir öykü yaratmak için izlenebilecek yolların hep birlikte keşfedildiği bir atölye çalışması olarak yürütülüyor. Kurum dışında birebir uzaktan Skype ile gerçekleştirilecek çalışma, belirlenecek gün ve saatte haftalık olarak bir hikâye yazım atölyesi olarak gerçekleşecektir.

Öğrenci ile belirlenen saatte birebir gerçekleşecek çalışmada, her ders kurgulanan hikâye\öykünün kurgu-içerik-betimleme-heyecan\macera katma-sözel anlatım-canlandırma-finallendirme yöntemleri ile genel yazım kuralları, imlâ, doğru anlatım, iyi kurgu ve betimleme sanatı ile ortaya yepyeni bir hikâye çıkartmaları sağlanacaktır.

Okumaya ve yazmaya hevesli, kendi hikâyesini yazmak isteyen, yazıyla ilişkisini güçlendirmek ama hayal gücünü doğru kullanmakta zorluk çekenler için oluşturulan çalışma, her ilden geleceğin yazarları ile birlikte olmaya devem edecek…

Atölye Ücreti: 75 TL (tek ders ücreti)

Yaş Grubu: 8-12 yaş

Atölye Süresi: 1 saat

Eğitmen: Çocuk kitapları yazarı Nermin Ferhan Karamuti

Eğitmen Hakkında\ Nermin Ferhan Karamuti: Editör ve çocuk kitapları yazarı Nermin Ferhan Karamuti, uzun yıllar yayınevleri ve farklı gazetelerde çalıştı. Birçok yetişkin kitabının redaksiyon ve editörlüğünü yaptı. Çocuklar için yazdığı ilk kitabı “Şekercini Patyos” 2013 yılında Can Yayınları tarafından yayınlandı. Serbest editörlük ve eğitmenlik yaparak hayatına devam eden yazar, çocukların zamansız hayallerinden beslenmeye ve yazmaya devam ediyor.

Ön kayıt ve bilgi için;

e: atolye@cocukatolyesi.net

t:  0533 477 59 51

http://Çocuk Atölyesi

Çalışma Şartları: 

➢        Her atölye çalışmasında çocuk ve eğitmen belirlenecek gün ve saatte Skype programında buluşacaktır. Öğrencinin kendi fotoğrafı ile açılacak oturumda, önce ebeveyni ilk açılışı yapıp, daha sonra öğrenci ile derse başlanacaktır.

➢        Çalışma için gerekli olan defter, kalem ve silgi yayın öncesi öğrencinin masasında hazır olacaktır.

➢        Her ders bir önceki dersin tekrarından (hikâyede nerede kalındığı) başlar.

➢        Çalışma sırasında çocuğun dikkatinin dağılmaması için (özel bir durum varsa belirtilmelidir) cep telefonu\televizyon\Ipad olması uygundur.

➢        Her ders öncesi belirlenen ücret eğitmenin banka hesabına yatırılacak, (mesai saati bitiminden ve eft saatinden önce), eğitmenin ödeme onayından sonra derse başlanacaktır.

➢        Çalışma saatlerinin eğitmenin ve öğrencinin karşılıklı olarak onaylaması ile değiştirilmesi mümkündür.

➢        Çalışma süresi çocuğun derse ilgisi, vakti, ebeveynin ve eğitmene göre zamanlaması ayarlanabilir.

 

 

Comments are disabled.